• در این مقاله قصد داریم تا هفت دلیل بهتر بودن کامپیوتر گیمینگ نسبت به کنسول بازی را برایتان توضیح دهیم.

۱- میتوانید قطعات کامپیوتر را خودتان انتخاب کنید.

جهت بازی با کامپیوتر این آزادی را دارید تا قطعات کامپیوتر را خودتان انتخاب کنید و به جای این که شرکت‌های سازنده کنسول اقدام به تعیین قطعات مورد نیاز دستگاه کنند، شما می‌توانید سیستم کامپیوتر خود را مطابق با سلیقه و نیازتان مشخص کنید؛ همچنین بازی‌های کامپیوتر را می‌توان به آسانی Upgrade کرد. در صورتی که به فضای ذخیره‌سازی یا رم بیشتر و قدرتمندتر نیاز داشته باشید، تنها کافی‌ست کیس خود را باز کرده و قطعات مورد نیاز را نصب کنید. کنسول‌ها راه‌های کمی را برای بهبود سخت افزار ارائه می‌دهند.

۲- میتوانید به صورت رایگان بازیهای آنلاین را تجربه کنید.

یکی از معایب کنسول پرداخت حق اشتراک برای بازیهای آنلاین میباشد. بازی‌های آنلاین برای کامپیوتر رایگان است، البته به غیر از بازی‌هایی همانند MMOs که حق اشتراک و پرداخت درون برنامه‌ای دارند. پولی که برای شما صرفه‌جویی می‌شود را می‌توانید برای خرید بازی‌های جدید یا ارتقا سیستم هزینه کنید.

۳- میتوانید از بهترین گرافیک های موجود استفاده کنید و لذت ببرید.

اگر میخواهید بهترین بازی‌های ۴K را تجربه کنید یا سرعت بازی‌ها را بالا ببرید، می‌توانید این کار را با تهیه سخت افزار مناسب انجام دهید.

سیستم‌های کامپیوتری تنها انتخاب شما برای لذت بردن هرچه بیشتر شما از گرافیک بالا خواهند بود. یکی از مزایای بازی کامپیوتر را می‌توان کنترل دقیق‌تر روی سایه، نورپردازی و سایر عناصر گرافیکی دانست؛ البته با یک کامپیوتر قدرتمند و نمایشگر با کیفیت می‌توانید به مراتب بهتر از کنسول‌ها (حتی کنسول‌های قدرتمند نسل جدید) از گرافیک بازی لذت ببرید.

۴- میتوانید بازیهای قدیمی را در به روز ترین کامپیوترها اجرا کنید.

می‌توانید بازی‌های قدیمی را بر روی سیستم‌های کامپیوتری جدید و بدون مشکل اجرا کنید. بازی‌های موجود در Steam که برای دستگاه‌های نسل قبل منتشر شده‌اند، به خوبی در سیستم‌های مدرن اجرا می‌شوند. بسیاری از بازی‌های قدیمی، تنظیماتی را دریافت کرده‌اند تا بر روی نسخه‌های جدید ویندوز اجرا شوند.

۵- کاربرد بیشتر کامپیوتر نسبت به کنسول.

بهتر است به جای خرید کنسول مانند XBOX و یا PS4 و یا یک کامپیوتر ارزان قیمت، دستگاهی خریداری کنید که بتواند هر دو وظیفه را به خوبی انجام دهد. شاید برای داشتن یک سیستم کامپیوتری هزینه زیادی کنید، اما کامپیوتر قدرتمند برای کارهایی غیر از بازی هم عالی خواهد بود. با سیستم‌هایی که بتوانند بازی‌های کیفیت بالا را اجرا کنند، می‌توان کارهایی نظیر رندر گیری، تدوین، سرچ اینترنتی، ذخیره اطلاعات و … را انجام دهی.

۶- تعداد بازیهای کامپیوتر بسیار بیشتر از بازیهای کنسول هستند.

کنسول‌های بازی، بازی‌های خاص خود را دارند که هیچ‌گاه به دنیای PC گیمینگ راه پیدا نخواهند کرد و فقط برای PS4 ارائه شده است. اما زمانی که صحبت از تعداد بازی‌ می‌شود، هیچ دستگاهی به PC نخواهد رسید. و همچنین بازیهای کامپیوتری زودتر از بازیهای کنسول وارد بازار میشوند.

۷- کامپیوتر قابل ارتقا میباشد.

مزیت بزرگ کامپیوتر نسبت به کنسول این است که کامپیوتر قابل ارتقا بود و هر قطعه را که بخواهید میتوانید ارتقا دهید ولی در کنسول این امکان وجود ندارد.

اگر مایل به خرید سیستم گیمینگ حرفه ای هستید روی لینک کلیک کنید.

امید واریم از این مقاله که هفت دلیل بهتر بودن کامپیوتر گیمینگ نسبت به کنسول بازی را برایتان توضیح دادیم بهره لازم را برده باشید.

اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نماد اعتماد الکترونیکی
بستن نماد
سوال دارید؟ بپرسید
نیاز به پشتیبانی دارید؟
سلام! برای ارتباط با پشتیبانی از طریق WhatsApp,  پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
X